Taşınırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Pek çok kişinin başına dert olan ve akıllarında birçok soru işareti oluşturan durumlardan birisi de taşınma işlemleridir. Yerleşik hayata alışıldığında bir yerden başka bir yere gitmek çoğu zaman kişiler için oldukça zorlayıcı olabilir. Hele mevcut oturulan yerde çok sayıda taşınması gereken eşya bulunuyorsa bu durum daha da büyük bir problem haline gelebilir. Taşınmayı düşünen kişilerin bu süreci kazasız belasız atlatabilmeleri için dikkat etmeleri gereken bazı noktalar vardır. Bu konulara özen gösterdikleri takdirde sorunsuz bir taşınma evresi geçirmeleri mümkündür.

Taşınacak Eşyaların Doğru Şekilde Paketlenmesi

Taşınması planlanan tüm eşyaların zarar görmemesi adına güzelce paketlenmesi çok önemlidir. Söz konusu kırılgan ve cam eşyalar olduğu zaman bu konuya ekstra özen göstermek gerekir. Paketleme mevzusunda titizlik gösterilmesi gereken bazı konular mevcuttur. Bunlardan ilki; ağır ve taşıması zor eşyaların büyük kutulara konulmaması gerektiğidir. Çünkü bu tür eşyaların konulduğu kolileri kaldırmak neredeyse imkansız hale gelecektir. Ayrıca eşyanın ağırlığı nedeni ile kolinin altından patlaması ve eşyanın yere düşerek parçalanması da muhtemel bir risktir.

Kırılgan Eşyaların Özel Malzemeler ile Paketlenmesi

Bir diğer önemli konu; ayna, kristal veya cam türevi eşyaları kutulama yapmadan önce baloncuklu naylon türü malzemeler ile iyice sarmak ve sonrasında kutulara yerleştirmektir. Böylece oldukça kırılgan olabilen ve en ufak bir sarsıntıda dahi çatlayabilen bu eşyaların rahatlıkla transferi mümkün olabilir. Kırılgan eşyaların konulduğu kutu ya da kolilerin üzerine ”Kırılabilecek Eşya” şeklinde not düşülmesi taşıma işlemleri sırasında bu kutulara daha fazla hassasiyet gösterilmesini sağlayacaktır.

Eşyaları Taşırken Kutu Seçiminin Önemi

Eşyaların taşınma işlemleri esnasında dikkat edilmesi gereken konulardan birisi de;  kutuların, içlerine konulacak olan eşyalara göre belirlenmesi ve buna göre kullanılmasıdır. Camdan imal edilen bardakların ya da porselenden üretilen tabakların normale göre daha sert kutular içerisinde taşınması çok daha güvenli olacaktır. Kutu içi yerleştirme düzeninde ise tabakların kenarları havaya bakacak şekilde yan yana konulmaları önemlidir. Tabakları istifleme şeklinde üst üste bindirmek taşıma esnasında büyük ihtimalle kırılmalarına sebebiyet verecektir. Farklı boyutlardaki eşyalar için farklı kutular gerekeceğinden taşınma işlemleri sırasında çeşitli ebatlardaki kutuların önceden hazır edilmesi gereklidir.

Taşıma Firmasının Seçimi ve Önemi

Özellikle büyük çapta eşyaları kişilerin kendi imkânları ile bir yerden başka bir yere transfer ettirmeleri neredeyse imkânsızdır. Bu durumda çeşitli nakliyat firmalarından yararlanılır. İstanbul ve bölgesinde tercih edilebilecek iyi nakliye firmaları arasında bulunan atasehirnakliyat.org ile her türlü eşyanın transferi gönül rahatlığı ile sağlanabilir. Atasehirnakliyat.org’un tecrübeli teknik ekibi ve profesyonel müşteri hizmetleri eşyalarını taşıtmak isteyen kişilerin her türlü soru ve sorununda onlara koşulsuz destek vermektedir. Atasehirnakliyat.org ile olabilecek en sorunsuz, en uygun fiyatlı ve en hızlı nakliye hizmetleri temin edilebilir.